Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faik lisans eğitimini Itibar Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Düzenleme kayranında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye dalünde bellik organizasyonu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’de ilk defa önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece terbiye dalünde sülale olarak birşu denli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası enerjik çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birşu denli futbol, basketbol bendeübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde vaziyet aldığı Ekeçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cihetı silsile Türkiye’nin en şanlı özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır patronaj kurulunda vaziyet almaktadır.

KALKO, terbiye kayranında yaptığı başarılı methalimlerden dolayı birşu denli deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim bilimi Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında terbiye kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl birşu denli öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile birlikte öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.