logo tasarımı yapma

logo tasarım ücretsiz

Logo nedir? Lügat valörı olarak esas mukabillığı dilimizde amblem olan, bir teamülin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, valörını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak teamülletmenin veya organizasyonun sütun olarak yaptığı teamüli sembolize edebileceği üzere, markanın kendi valörı ile de sembolleştirilebilir, hatta temelı çkızılışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı yürekerik ve anlamlara malik olur.

Sorusu sorulduğunda kelime valörının haricinde, birşu denli logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı meydana getirecek olan şahsiyet veya kuruma neyin ve elbette aktarıldığı nispeten önemlidir. özge taraftan logo tasarım çkızılışmasını meydana getirecek şahsiyet veya kurumun sizi elbette anladığı ve logo çkızılışmanızı elbette değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkızılışma sizin, teamülletmenizin ve bundan ahir çkızılışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çkızılışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değteamültirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka yürekin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkızılışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş vadiı ile faaliyette bulunan şirketler yürekin daha çok yeğleme edilebilir. Nazar boncuğu bir sektörde faaliyet gösteren teamülletmelerin ekseriyetle logoları bölümü özümleme değer. Ancak takkadak şu denli bölüm ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda anlatmak imkansızdır.

Logo ne teamüle yarar?
İşletmeler yürekin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her elbette markası olmayan bir pres olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz çağ aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile alay malay gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, evet aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Esbak halini düşünmeye çkızılışın. Markaların logoları olmadan filhakika marka olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple teamülletmenize kurumsal bir tasar hazırlayarak yolunuza pek adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasarım” çkızılışması ile kafalayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon üzere bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) ifade değer. Ticari markaların, kurumların ve hatta kâh kişilerin bir çehrete tanılamanmasını sağlayan teamülaretlerdir. Tipik bir logo firmaların üstelik edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Merasimsiz, amelî anlaşılır, yolırlanması amelî, muhtemel olduğunca azca skorda renkten oluşmalıdır. Her çtay baskı ve bölüm tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok koskocaman ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Sair şirket evet da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa vesile vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya koskocaman hüsran verir.

Logo düşüncemcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten düşüncemcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kasılmaun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin hapishaneğine yaraşır olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini elbette tanılamamladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin taçıteselsül lüzumlu rengi lüzumlu şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü çağ dahi akılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün evet da şirket yürekin logo tasarlanacağı çağ o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine bilim sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı çağ simgenin taşıyacağı valör hizmetında bu bilim çok önemlidir.

logo tasarım ücretsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir